Porady stolarza
Stolarz olsztyn - renowacja mebli

Innowacje w ofertach zakładów stolarskich

Dzięki bezustannemu rozwojowi maszyn, a także kreatywnej myśli technicznej, specjaliści od prac z drewnem z każdym rokiem są w stanie zaoferować nam coraz więcej. W niniejszym artykule przyjrzymy się kilku stosunkowo nowym usługom oraz produktom oferowanym przez zakłady stolarskie.

Blaty drewniane – rynkowa nowość

Od lat w parze z blatami kuchennymi i łazienkowymi szedł kamień naturalny. Nawet obecnie, mimo tak dużej różnorodności materiałów, mało kto decyduje się na zastąpienie go innym surowcem. Co jednak mają do zaoferowania w tej kwestii nowoczesne zakłady stolarskie?

Coraz więcej zakładów tego typu zajmuje się produkcją blatów kuchennych wykonanych z drewna. Rozwiązanie to może wydawać się nietypowe, jednak praktyka jasno pokazuje, iż sprawdza się ono bez zarzutu. Blaty drewniane oczywiście nie są w stanie zaoferować wytrzymałości godnej kamienia naturalnego, lecz w rzeczywistości nie jest ona potrzebna.

Zakłady stolarskie dysponują wysokiej jakości gatunkami drzewa, które po odpowiedniej obróbce wykazują wysoką odporność na wilgoć, uszkodzenia, a nawet ogień. Przyjemna dla oka, delikatna struktura drewna nadaje kuchni niepowtarzalnego, naturalnego stylu, zamieniając zwykłe pomieszczenie w miejsce, do którego chcemy wracać.

Renowacja mebli w zakładach stolarskich

Zastosowanie odnowionych mebli pozwala dodać mieszkaniu niepowtarzalnego uroku. Ponieważ renowacja mebli nie jest wyjątkowo droga, zabiegi tego typu stanowią także świetny sposób na oszczędność. Dla przykładu - odnowienie drewnianego krzesła kosztuje od 50 do 100 zł, stolika od 130 do 180 zł, natomiast biurka od 350 do 450 zł. Ceny te są znacznie niższe niż w przypadku zakupu nowych akcesoriów.

Zakłady stolarskie traktują usługę renowacji mebli bardzo poważnie, wciąż podnosząc poziom jej wykonania.

Większość stolarzy podchodzi do prac tego typu w sposób kompleksowy. Renowacja zazwyczaj opiera się o następujące kroki:

  •  czyszczenie,
  •  odrobaczanie,
  •  naprawa uszkodzonej konstrukcji,
  •  uzupełnienie ubytków,
  •  szlifowanie,
  •  malowanie,
  •  ozdabianie.

Nasze doświadczenie pokazuje, iż profesjonalnie wykonana renowacja potrafi przywrócić meblom dawny blask.

producent-mebli-olsztyn

Nietypowe meble na wymiar

Jedną z najpopularniejszych usług stolarskich jest produkcja mebli na wymiar. Firmy zajmujące się wyrobami drewnianymi starają się nieustannie wychodzić naprzeciw potrzebom swoich klientów, rozszerzając swoje oferty o nietypowe produkty.

Klasycznym tego przykładem są modne w ostatnim czasie regulowane biurka wyposażone w ruchome moduły. Konstrukcje tego typu pozwalają na dostosowanie mebla do wzrostu używającej go osoby. Korzystając z biurka regulowanego można zapobiec wielu wadom postawy, a także zwiększyć koncentrację oraz efektywność swojej pracy. Mając to na uwadze, coraz więcej zakładów stolarskich włącza takie produkty do swoich ofert, co przyczynia się do spadku ich cen.

Nasz zakład stolarski w Olsztynie tworzy grupa specjalistów, których wiedza i doświadczenie stanowi gwarancję zadowolenia Klientów. Jeśli szukasz pomocy w zakresie usług stolarskich – pozostajemy do dyspozycji.