Porady stolarza
szafy na wymiar olsztyn - produkcja

Jak przebiega produkcja szaf na wymiar

Często staramy się, aby pomieszczenia w mieszkaniu czy domu były piękne, miłe i funkcjonalne. Wielu osobom udało się to osiągnąć dzięki zamówieniu szaf na wymiar. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad tego typu rozwiązaniem w swoim domu, artykuł ten z pewnością Cię zainteresuje. Postaraliśmy się omówić w nim poszczególne etapy produkcji szaf na wymiar oraz przedstawić kilka praktycznych wskazówek.

Istota pomiarów i projektu

Skoro decydujesz się na zamówienie mebli na wymiar, z pewnością posiadasz konkretną wizję ich wyglądu oraz rozmieszczenia w pomieszczeniach domu czy mieszkania. Gdy przedstawiciel zakładu stolarskiego odwiedzi Cię, by dokonać pomiarów, skonfrontuj ją z jego spostrzeżeniami. Po ustaleniu wspólnego planu działania przelejecie efekty prac na papier. Na tym etapie z reguły tworzy się wstępny szkic, który stanowi podstawę pod przyszły, szczegółowy projekt.
Jeśli masz pytania lub wątpliwości co do formy zamawianych szaf, porusz je ze stolarzem jeszcze na etapie tworzenia projektu. Przez opieszałość mogłoby okazać się, iż w momencie zgłoszenia poprawek naniesienie ich nie jest już możliwe.

Etap produkcji szaf na wymiar

Po zakończeniu projektu, meble na wymiar zaczynają przybierać fizyczną formę. W zależności od zakładu stolarskiego, wyroby produkowane są przez odpowiednie maszyny lub narzędzia wymagające udziału ludzkich rąk. Choć kwestia ta nie ma większego wpływu na jakość mebli, jest ona bezpośrednio związana z szybkością realizacji zleceń. Nowoczesne maszyny czerpią informacje dotyczące poszczególnych elementów bezpośrednio z baz danych programów projektanckich, co znacznie przyspiesza produkcję szaf na wymiar.

Kolejna innowacja wprowadzana przez dobrze prosperujące zakładów stolarskich to cięcie płyt meblowych z użyciem pił oraz innych narzędzi sterowanych numerycznie. Pozwala to na wykonywanie niekonwencjonalnego wykończenia oraz złożonych kreacji meblowych.

Dostawa oraz montaż mebli

Dostawa oraz montaż szaf na wymiar nie należy do typowych usług stolarskich, dlatego też wiele zakładów świadczy je za pewną dopłatą. Nie jest to jednak regułą, więc o szczegóły należy zapytać przedstawicieli firmy, z którą współpracujesz. Zdecydowana większość zakładów dostarcza meble w częściach, co wymaga zmontowania ich w lokalizacji docelowej. O ile nie korzystasz z usługi składania szaf przez firmę, pamiętaj, aby przygotować sobie narzędzia, takie jak śrubokręty, wkrętarki oraz młotek.

Jeśli szukasz profesjonalnego zakładu stolarskiego w Olsztynie, który świadczy swoje usługi na terenie Olsztyna - nie mogłeś trafić lepiej. Oferujemy pełen zakres usług – od drobnych napraw, po duże projekty konstrukcyjne. Skontaktuj się z nami i przedstaw nam szczegóły swojego zamówienia.

Solidne szafy pod wymiar na wyciągnięcie ręki – zapraszamy do kontaktu.