Porady stolarza
stolarz olsztyn  - oferta stolarska

Jak wygląda praca nowoczesnych zakładów stolarskich

Praca stolarza uległa na przestrzeni lat ogromnym zmianom. W efekcie zakład stolarski bez dostępu do najnowszych osiągnięć techniki może mieć trudności w utrzymaniu się na rynku. Fakt pojawienia się nowoczesnych narzędzi pozytywnie przyczynia się do rozwoju usług rzemieślniczych, co postaramy się uwypuklić w niniejszym artykule.

Projekt bez kartki i ołówka

Projektanci od lat wykorzystywali w swojej pracy klasyczne przybory. Rozwój techniki spowodował jednak w tej branży diametralne zmiany. Tradycyjne narzędzia kreślarskie powoli odchodzą w zapomnienie, podczas gdy ich miejsce w warsztatach coraz częściej zajmują nowoczesne odpowiedniki.

W roli kartki i ołówka zazwyczaj występują programy komputerowe. Zakłady stolarskie korzystając z tego typu osiągnięć znacznie ułatwiają sobie pracę. Projektowe programy umożliwiają tworzenie przestrzennych rzutów rysowanych obiektów, co pozwala na lepszą ich wizualizację oraz precyzyjne zaplanowanie każdego szczegółu.

Nowoczesne narzędzia krokiem do przyszłości

Miary, imadła, dłuta, wiertła, szczypce i strugi to tylko kilka przykładów narzędzi, które stanowią podstawowe wyposażenie każdego zakładu stolarskiego. Nawet obecność nowoczesnych maszyn w warsztacie nie ujmuje tym klasycznym instrumentom ich użyteczności. Nie zmienia to oczywiście faktu, że skomputeryzowane narzędzia stolarskie znacznie przyspieszają pracę.

Dla przykładu - maszyny numeryczne potrafią współpracować z komputerowymi programami projektowymi. Dzięki temu ingerencja człowieka w cały proces produkcji jest mniejsza, a praca przebiega w trybie hurtowym. Stworzenie setek kopii danego elementu wymaga jedynie dostarczenia maszynom materiałów oraz uruchomienia procesu z poziomu komputera. Co prawda rozwiązania tego typu wykorzystywane są głównie przez duże zakłady stolarskie, jednak coraz częściej pojawiają się także w mniejszych warsztatach.

stolarz-ciecie

Zakłady stolarskie poszerzają zakres usług

Nowoczesne zakłady stolarskie nie poprzestają na klasycznych usługach, takich jak produkcja mebli na wymiar. Prace te zawsze będą potrzebne, lecz Klienci wielokrotnie oczekują od stolarzy czegoś więcej. Wiele zakładów stolarskich włącza do swojej oferty profesjonalną renowację mebli. Usługa ta jest bardzo opłacalna dla obu stron. Klient płaci za nią znacznie mniej niż za zakup nowych mebli, podczas gdy stolarz nie zużywa do jej wykonania żadnych cennych surowców drewnianych. Liczni Klienci przekonali się, iż podarowanie starym meblom drugiego życia potrafi dodać wnętrzu domu mnóstwo niepowtarzalnego smaku.

Jeśli poszukujesz profesjonalnego zakładu stolarskiego na terenie Olsztyna, trafiłeś pod odpowiedni adres. Jesteśmy grupą doświadczonych specjalistów, którzy gotowi są rozpocząć pracę nad Twoim zleceniem. Zapraszamy do kontaktu.