Porady stolarza

Kuchnie na wymiar w stylu angielskim: ciekawa inspiracja

Wybór mebli kuchennych jest dość skomplikowanym procesem. Inwestycję taką Klienci planują raz na kilka-kilkanaście lat, a nierzadko ma ona nawet bardziej długoterminowy charakter. Podczas zakupów niezwykle ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i preferencje.

Istnieje wiele stylów urządzania wnętrz, które cieszą się popularnością. Jedne są dość oczywiste, inne wynikają z połączenia określonych trendów. Są również takie, które zachwycają oryginalnością. Wśród tych oryginalnych szczególne miejsce zajmuje stylistyka angielska. Nie jest to propozycja dla wszystkich, ale za to każdy powinien ją przynajmniej poznać i rozważyć.

Czym charakteryzują się kuchnie na wymiar w stylu angielskim

Kuchnie zachowane w stylistyce angielskiej zazwyczaj wprowadzają w dobry nastrój i są pełne wizualnego ciepła. We wnętrzach dominują kolory jasne. Królują tam biele, ale nie te śnieżnobiałe, a bardziej skierowane w stronę odcieni antycznych i ecru. Styl angielski to też odcienie żółtego, zielonego, błękitu i innych pastelowych barw.

Styl angielski zakłada dużą ilość światła, lecz nie określa, że muszą to być promienie słoneczne. Jest wręcz przeciwnie — w przeciwieństwie do kuchni zaaranżowanych po myśli Skandynawów, Anglicy nie upierają się przy wielu oknach w tym pomieszczeniu. Jeżeli nawet w kuchni nie ma okien, ważne jest, żeby umieścić w niej przynajmniej kilka źródeł sztucznego światła. Żyrandole, lampy, kinkiety — to wszystko jest mile widziane.

Jeśli rozważać samą kwestię mebli kuchennych, nie powinno wśród nich zabraknąć:

  • wyspy — jest ona podstawowym elementem angielskich kuchni; wyspa nie tylko dostarcza wrażeń wizualnych, ale czyni też pomieszczenie znacznie bardziej funkcjonalnym;
  • solidnego wykończenia — wyposażenie takiego wnętrza musi być na wysokim poziomie; jeśli efekt ma być satysfakcjonujący, warto korzystać z rozwiązań z górnej półki cenowej;
  • szafek – powinny być ozdobione delikatnymi ornamentami.

Meble kuchenne zachowane w stylu angielskim to przykład porządnie wykonanej pracy. Są ciężkie, tworzone z materiałów o wysokiej jakości i bardzo eleganckie. Z czasem można je uzupełniać o kolejne moduły, więc jest to inwestycja na lata.

Stolarze pomagają Klientom z Olsztyna w dokonaniu wyboru

Decydując się na wykonanie kuchni na wymiar, warto jest rozważyć ich zamówienie w niewielkim zakładzie stolarskim. Działając od lat w Olsztynie wielokrotnie zapraszaliśmy potencjalnych Klientów do odwiedzin, podczas których przedstawialiśmy ciekawe propozycje. Również bieżące realizacje bazują na takich ustaleniach. Decyzja o wyborze zabudowy domu lub mieszkania pozwala wtedy nadać właściwy kierunek dalszym pracom.

Poznaj swoje preferencje

Kuchni na wymiar nie powinno się urządzać wyłącznie na postawie obrazków obejrzanych w Internecie. Aby ocenić to, czy dana stylistyka trafia w Twój gust, potrzebne jest przyjrzenie się jej z bliska. Najłatwiej jest to zrobić, odwiedzając jeden z wielu salonów meblowych w Olsztynie albo zapytać stolarza o możliwość obejrzenia jego gotowej realizacji.