Porady stolarza
kuchnia na wymiar olsztyn - propozycje

Kupujemy meble kuchenne – na co należy uważać

Kuchnia to nietypowe pomieszczenie, do wyposażenia którego zazwyczaj stosuje się meble na wymiar. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni oraz dostosowanie jej do osobistych potrzeb mieszkańców. Wybór mebli kuchennych to bez wątpienia jedna z najtrudniejszych decyzji towarzyszących remontom, dlatego też warto podjąć ją świadomie.

Istota materiału wykonania

Dobór materiału, z jakiego zostaną stworzone Twoje meble kuchenne to jeden z najtrudniejszych wyborów, które czekają Cię na początkowym etapie prac. Od gatunku drewna lub rodzaju płyt zależy nie tylko trwałość produktu, lecz także jego cena.

Wiele zakładów stolarskich kierujących się wyłącznie chęcią zysku, być może nawet nie przedstawi Ci możliwości stworzenia kuchennych mebli na wymiar z prawdziwego drewna. Niektóre firmy ograniczają się do wyrobów z wątpliwej jakości płyt, co pozwala im na wykonywanie zleceń w błyskawicznym tempie oraz przy minimalnych kosztach inwestycji. Oczywiście na rynku surowców nie brakuje solidnych drewnopochodnych tworzyw, które umożliwiają produkcję trwałych mebli. Nie ulega jednak wątpliwości, że najlepszym materiałem do tego typu zastosowań jest naturalne drzewo. Warto zwrócić szczególną uwagę na gatunki takie jak dąb, jesion, sosna oraz modrzew. Oferują one niepowtarzalne piękno, a zarazem nieprzeciętną trwałość.

Jakość wykonania mebli kuchennych w Olsztynie

Poszukując zakładu stolarskiego, który wykona dla Ciebie meble kuchenne na zamówienie, warto przyjrzeć się jakości realizowanych przez niego projektów. Można to uczynić między innymi zapoznając się z opiniami osób, które już korzystały z usług danego zakładu. Obecnie niemal każdy stolarz posiada stronę www, podczas gdy funkcje popularnych wyszukiwarek internetowych pozwalają na wirtualną ocenę zarejestrowanych przedsiębiorstw. Warto także korzystać z obiegowych opinii krążących wśród naszych znajomych lub członków rodziny.
Zakup mebli kuchennych wyższej jakości może okazać się nieco kosztowny, jednak na inwestycjach tego typu nie powinno się oszczędzać. Dzięki odpowiednim nakładom finansowym można nabyć akcesoria, które będą służyć niezawodnie przez lata.

Wybór blatu kuchennego

Jednym z najkosztowniejszych wydatków podczas remontu zaraz po zakupie mebli kuchennych jest wybór blatu. Ostrożność w tej kwestii należy zachować jednak nie tylko ze względu na wysoką cenę. W dobie nowoczesnego stolarstwa, coraz więcej zakładów zachęca do kupna blatów drewnianych. Problem zaczyna się wtedy, gdy zakład stolarski próbuje zarobić na swoich Klientach oferując im materiały niskiej jakości. Jeśli chciałbyś wyposażyć swoją kuchnię w piękny blat drewniany, lecz nie chciałbyś dać się oszukać, postaw na któryś z poniższych gatunków drewna:

  • dąb – wytrzymałość, długowieczność, różne odcienie; 
  • buk – odporny na ścieranie, wytrzymały, twardy, wysoka dostępność, szeroka kolorystyka;
  • iroko – odporność na ścieranie, wilgoć oraz ogień, oprócz tego twardość i szeroka gama barw.

Choć istnieje wiele innych gatunków drewna stosowanych w produkcji blatów, te opisane powyżej bez wątpienia zasługują na największą uwagę.

Poszukujesz zakładu stolarskiego z Olsztyna zajmującego się profesjonalną produkcją mebli kuchennych? Tworzymy meble na wymiar w oparciu o materiały najwyższej jakości. Zapraszamy do kontaktu.