Porady stolarza

Meble biurowe: jakie wybrać, aby budować wizerunek firmy

Na to, w jaki sposób postrzegana jest dana firma, wpływa wiele czynników. Wśród nich znajduje się także to, w jaki sposób prezentuje się przestrzeń biurowa. Kontrahenci odwiedzający siedzibę danej firmy zwykle (nawet podświadomie) oceniają prestiż tego miejsca. Meble biurowe, kolory ścian, rodzaj oświetlenia i inne kwestie są zatem kluczowe w budowaniu wizerunku. To również część budowania wizualnej komunikacji marki. Warto zatem zadbać o jak najlepszą prezencję. Jak tego dokonać i na co zwrócić uwagę na etapie aranżowania poszczególnych pomieszczeń?

Meble biurowe a postrzeganie firmy

Meblom biurowym warto przyjrzeć się uważniej pod kątem tego, jaki mają wpływ na postrzeganie firmy. Mało znaczące z pozoru decyzje na etapie urządzania wnętrz są kluczowe, gdy odwiedzają Cię strategiczni kontrahenci, ale również we wszystkich innych biznesowych sytuacjach. Możesz uniknąć już na tym etapie niektórych błędów, korzystając z poniższych rad.

  • Zadbaj o dostosowanie kolorystyki ścian i podłóg do mebli, zadbaj również o doświetlenie segmentów, które chcesz wyeksponować (półka z dyplomami, gablota na odznaczenia).
  • Postaw na harmonię systemów meblowych. Wszystkie fronty w jednej kolorystyce, korpusy o podobnym kształcie oraz identyczne okucia meblowe (klamki, uchwyty) dodają elegancji.
  • Wybierz nowoczesność. Może to być na zasadzie inspiracji dawnymi trendami, ale same meble powinny być nowe, nadające wnętrzom odświeżony wygląd.
  • Doceń minimalizm. Nie jest to co prawda wymóg ani konieczność, ale minimalistyczne wnętrza zasłużenie cieszą się popularnością. Wizualny ład i porządek świadczą dobrze o działaniu biura.

Współczesne stolarstwo pozwala na dużą swobodę odnośnie inspiracji. Dostarczane przez Klientów projekty stanowią często przykład zupełnie innowacyjnego spojrzenia na kwestię mebli biurowych oraz domowych wnętrz. Widać w takich projektach rękę utalentowanego projektanta, ale też dbałość o aspekty, które stolarz uwzględni podczas wykonywania konkretnych mebli.

Inwestycje w Olsztynie pod kątem biznesu

Wiele polskich miast aspiruje do tego, aby stać się w przyszłości centrami biznesowymi. Wśród nich jest także Olsztyn, gdzie przybywa nowoczesnych budynków o przeznaczeniu biurowym. Również w blokach mieszkalnych i apartamentowcach partery są zazwyczaj adaptowane na biura. To sprawia, że nieustannie na wysokiej pozycji utrzymuje się zapotrzebowanie na profesjonalne usługi stolarskie.

Jeżeli w twoich planach jest kupno albo wynajęcie przestrzeni biurowej i nie masz doświadczenia w urządzaniu firmowych wnętrz, może Cię zniechęcić nadmiar stylów, kolorów oraz form z salonów meblowych. To właśnie zbyt duży wybór jest nieraz przestawiany przez naszych Klientów jako wada. Po rozmowie o ich potrzebach, formie działalności, liczbie pracowników i rodzajach stanowisk wiemy, jak zaproponować 2 lub 3 opcje, spośród których znacznie łatwiej wybrać faworyta.

Wyposażenie wnętrza tworzone na zamówienie

Czy urządzić trzeba wystawne wnętrza filii międzynarodowych korporacji, czy znacznie mniejsze pomieszczenia firm zatrudniających kilkoro pracowników, we współczesnych stolarniach jakość mebli biurowych jest kwestią nadrzędną. Począwszy od dbałości o połączenia pojedynczych elementów, jak płyty korpusów, po solidne mocowanie zawiasów i innych okuć, precyzję widać na każdym etapie danej realizacji.