Porady stolarza

Meble kuchenne z Olsztyna — kuchnia w stylu skandynawskim

Styl skandynawski nie traci na popularności. Jest on esencją prostoty, która łączy w sobie cechy górskiego domku i nowoczesnego minimalizmu. W tak zaprojektowanej przestrzeni może odnaleźć się każdy. Stylistykę pochodzącą z północnej części Europy warto rozważyć w kontekście dowolnego pomieszczenia, ale szczególnie dobrze prezentuje się ona w kuchni. Kupując meble kuchenne należy pamiętać, aby wybór padł na rozwiązania praktyczne, czyli umożliwiające swobodne i komfortowe korzystanie z domowych wnętrz. Nie należy jednak zapominać o kwestiach związanych z estetyką. W wielu zakładach stolarskich w Olsztynie pracują specjaliści zajmujący się tworzeniem zgodnie z oczekiwaniami Klientów. Również na przykładzie naszych realizacji możemy powiedzieć o popularności wnętrz „scandi”.

Cechy mebli kuchennych wykonanych w stylu skandynawskim

Minimalistyczne wnętrza, do których wpada dużo promieni słonecznych, zachwycają od lat. Kuchnie utrzymane w stylu skandynawskim zawsze wyglądają na bardzo schludne. Co jednak jest najbardziej charakterystyczne dla tej stylistyki? Jako jej najważniejsze cechy należałoby wymienić:

  • zastosowanie drewna — może być ono głównym materiałem zastosowanym w produkcji mebli kuchennych lub występować w roli dodatków;
  • szafki kuchenne pomalowane na biało — nie musi być to wykonane nad wyraz starannie, często fronty mają wyglądać jak malowane samodzielnie;
  • obecność akcentów w kolorze błękitu, które sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne;
  • zastosowanie lnianych i bawełnianych tkanin, najlepiej tych w naturalnych kolorach;
  • dekoracje w postaci roślin — wystarczy kilka kwiatków na parapecie lub blacie, wskazany jest umiar.

Meble kuchenne w stylu skandynawskim nie powinny przybierać zbyt skomplikowanych form. Cały ich urok tkwi w prostocie. Przed podjęciem decyzji, czy taka stylistyka jest dla Ciebie atrakcyjna, czy też nie, warto udać się do jednego z salonów meblowych (np. w Olsztynie). Przyglądając się aktualnym kolekcjom można zweryfikować, czy taki wystrój trafia w Twój gust. Jeżeli tak – pomoc stolarza przy tworzeniu mebli bazować będzie na konkretnych rozwiązaniach.

Meble z Olsztyna — zasłużona popularność

Choć produkcja mebli na szeroką skalę każdego roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, usługi świadczone przez zakłady stolarskie i wytwarzanie elementów wyposażenia domów zgodnych z wytycznymi otrzymanymi od Klienta również nie traci na popularności. Co więcej, decyzje Klientów udowadniają, że znacznie większym zaufaniem cieszą się niewielkie zakłady produkcyjne. Możesz wtedy poznać cały proces powstawania Twoich mebli.

W Olsztynie można znaleźć pracownie stolarskie, które funkcjonują od pokoleń. Widać w nich to, jak płynnie mogą łączyć się ze sobą wartości takie jak szacunek do rodzinnych tradycji z potrzebą poznawania i stosowania innowacyjnych rozwiązań. Tak jest również z nami.

Meble kuchenne wykonane przez specjalistów mających pasję są tworzone indywidualnie. Gdy potrzebujesz mebli szybko, z pewnością skorzystasz z gotowych rozwiązań, jeżeli jednak masz nieco czasu, docenisz współpracę ze stolarzem.

Czy kupno gotowych mebli to dobry pomysł?

Jak już wspomniane zostało wcześniej, meble kuchenne pochodzące z produkcji charakterystycznej dla salonów sprzedaży i sklepów to propozycja bardzo uniwersalna, która ma duże grono zwolenników. Takie rozwiązania zazwyczaj są znacznie tańsze od systemów tworzonych na zamówienie. Projekty są powtarzalne, a materiały zastosowane podczas produkcji bywają niższej jakości. Nie jest to jednak równoznaczne z koniecznością wymiany mebli co kilka lat.

Niewątpliwą przewagą zamówień indywidualnych jest jednak możliwość decydowania o każdym detalu. Kryształowe uchwyty lub rzeźbione fronty, nietypowy sposób otwierania – te i wiele innych życzeń spełniają stolarze podczas realizacji kolejnych zadań.