Porady stolarza

Meble na wymiar — przegląd najnowszych trendów

Branża meblarska każdego roku prezentuje nowe możliwości związane z estetyką wykonania poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz. Meble na wymiar zawsze pozostają ciekawym rozwiązaniem, ponieważ w wielu przypadkach umożliwiają lepsze gospodarowanie przestrzenią domu. Szczególnie wtedy, gdy we wnętrzach występują utrudnienia takie jak wnęki, łuki, czy też skosy, warto zdecydować się na indywidualne zlecenie.

Wielu Klientów trafiło do nas, ponieważ wcześniej decydowali się na gotowe i standardowe opcje z dużych sklepów meblowych, a później zależało im na unikalności wnętrz ich domów i mieszkań.

Inspiracje z Włoch także w Olsztynie

Jednym z najważniejszych wydarzeń dla osób zajmujących się urządzaniem mieszkań i domów, są targi Salone del Mobile, które co roku odbywają się w Mediolanie. To właśnie tam wyznaczane są trendy, które następnie można spotkać w salonach meblowych w Olsztynie i innych polskich miastach.

Podczas tego eventu decyduje się niejako o tym, co w kolejnym sezonie będzie modne, a o czym lepiej zapomnieć. Jeżeli więc jesteś zainteresowany kupnem mebli na wymiar, wiedz, że one również tworzone mogą być według określonych trendów. Biegłość w tym temacie jest domeną architektów wnętrz, których projekty często realizujemy na zlecenie Klientów.

Meble na wymiar do salonu — co świadczy o wyczuciu stylu?

W 2020 roku producenci mebli o międzynarodowej sławie stawiają na meble o wyrazistych kolorach. Czerwienie, intensywna zieleń, odcienie żółtego i pomarańczu, a także nasycony błękit ozdobią salony wielu osób na całym świecie. Mocne akcenty kolorystyczne utrzymują się w modzie od ubiegłego sezonu i na razie nic nie świadczy o tym, że sytuacja ta ulegnie zmianie.

Na topie są również:

•    meble wykonane z drewna naturalnego — największą popularnością cieszą się ciemne odcienie tego surowca,

•    elementy wyposażenia wnętrza wykonane z kamienia,

•    dodatki w intensywnych kolorach, niekoniecznie dopasowane idealnie kolorem do reszty wyposażenia,

•    meble na wymiar nawiązujące kształtem i barwami do tematów związanych z ekologią (naturalna paleta kolorów, inspiracje zaczerpnięte bezpośrednio z przyrody).

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż dzisiejsze inspiracje panujące w wystroju wnętrz pozwalają na ogromną swobodę. Style mieszają się ze sobą, co umożliwia personalizację pomieszczenia przy jednoczesnym urządzaniu go w zgodzie z wytycznymi mody.

Metaliczne wykończenie wciąż cieszy się zainteresowaniem

Metaliczny błysk był wyrazistym trendem w 2019 roku, ale w roku 2020 wciąż nie traci na popularności. Wprowadza on odrobinę stylu glamour do pomieszczeń, czyniąc ich wykończenie bardzo oryginalnym. Ważne, żeby ilość tego blasku nie była przesadzona. Nawet zwolennicy metalicznego szlifu płytek ściennych i podłogowych znajdą gustowne pomysły, do których można dobrać odpowiednie meble.

 

Meble do salonów, takie jak stoliki kawowe, szafki RTV, komody i półki często zostają muśnięte srebrzystą farbą, dzięki czemu zyskują niepowtarzalny styl.

Usługi zakładu stolarskiego

Meble na wymiar to propozycja dla wszystkich, którym zależy na pełnym zagospodarowaniu przestrzeni. Taka opcja eliminuje uwzględnianie kompromisów — wszystko może zostać zaprojektowane dokładnie tak, jak życzy sobie tego Klient, o ile jest zgodne z zasadami dobrego stolarstwa. Zakłady stolarskie z Olsztyna i innych większych miast mają bardzo rozbudowaną gamę ofertową. Jest to temat, którym warto się zainteresować, będąc w trakcie urządzania swojego mieszkania lub domu.

Bez względu na to, gdzie kupowane są meble, należy zwrócić uwagę na sposób ich wykonania i design. Znajomość najnowszych trendów daje możliwość łączenia stylów bez efektu przesady. Warto stworzyć wokół siebie przyjazną przestrzeń.