Porady stolarza

Stylowe meble biurowe w Olsztynie — po pierwsze ergonomia

Tak w Olsztynie, jak w wielu innych miastach powstaje coraz więcej nowych biurowców lub ogólnie budynków takiego przeznaczenia. Również inne obiekty adaptowane są często na biura i siedziby firm. W związku z tą tendencją wielu właścicieli firm interesuje się kwestiami dotyczącymi wyposażenia wnętrz, także meblami. Meble biurowe są istotnym elementem budowania wizerunku firmowego, dodatkowo mają wpływ na wydajność zatrudnianych pracowników. Ich wybór powinien być więc przemyślany. Zwykle najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w meble tworzone na zamówienie.

O nowoczesnych meblach biurowych

Urządzanie pomieszczeń firmowych to niełatwe zadanie. Najlepiej jest wtedy, gdy podczas takiego przedsięwzięcia można skorzystać z porad architektów wnętrz. Meblom biurowym warto przyjrzeć się pod kątem tego, czy są wygodne — przypadkowe zestawienia twardych krzeseł i zbyt niskich biurek będą miały negatywny wpływ na jakość pracy zatrudnianych osób. Nie można pominąć również faktu, że takie meble same w sobie stwarzają ryzyko schorzeń kręgosłupa i wielu związanych z tym dolegliwości u użytkowników.

Umeblowanie powinno zostać dobrane na miarę potrzeb, a przestrzeń biura musi zostać odpowiednio zagospodarowana. Ważną kwestią jest także estetyka — jeżeli masz okazję odwiedzać biura, w których nic się nie zmieniło od 20 lat i dłużej wiesz, że nie sprzyjają one efektywności pracy.

Co oznacza pojęcie ergonomicznego stanowiska pracy? Przede wszystkim, to, że jest ono:

  • dostosowane do wzrostu i potrzeb osoby pracującej,
  • wyposażone w narzędzia niezbędne do wykonywania danego zajęcia,
  • zapewniające komfort — ważne jest wygodne krzesło, duże biurko, obecność odpowiedniego podparcia dla nadgarstków, obecność podnóżka, a także właściwe oświetlenie.

To tylko podstawowe kwestie, o których powinien pamiętać każdy pracodawca.

Jak uprzyjemnić pracę – przykłady z naszych realizacji w Olsztynie

Im praca jest bardziej męcząca, tym mniejsze szanse, że będzie ona sprawiać przyjemność. Mowa tutaj jednak nie o samych obowiązkach służbowych, lecz również o warunkach, na jakie mają wpływ meble. Opisywane w tym artykule rozwiązania są sprzymierzeńcem wszystkich pracowników stacjonarnych. Zadbanie o wygodę zatrudnianych osób stanowi rodzaj inwestycji. Z tego powodu warto otoczyć się meblami biurowymi przyjaznymi prawidłowej pozycji ciała, a przy okazji z odpowiednią ilością blatów, szafek i szuflad. Wtedy pracownik czuje się dobrze i ma wokół siebie porządek.

Najważniejsze elementy wyposażenia wnętrza biura, które tworzymy również dla naszych Klientów z Olsztyna i okolic, to:

  • biurka o odpowiednim kształcie — mogą być to stoły pojedyncze lub zaprojektowane z myślą o dwóch, trzech i większej liczbie stanowisk pracy,
  • szafy, czyli istotne meble w pracowniczej garderobie, ale też w wersji na dokumenty, zapasy materiałów biurowych i inne,
  • nadstawki i kontenerki – pozwalają przystosować meble do konkretnych potrzeb, przykład: nadstawka na biurko do ustawienia monitora, kontenerek z dodatkowymi szufladami wsuwany pod biurko.

Mniejsze szafki na dokumenty, regały i inne meble zapewniające dodatkową przestrzeń magazynową to również zadania, które możesz powierzyć doświadczonemu stolarzowi.

Porozmawiaj o swoim biurze ze specjalistą

Zamawiając meble biurowe warto poznać zdanie osób tworzących takie meble, czyli na co dzień mających do czynienia z różnymi surowcami, materiałami, technologią. Mimo wielu sklepów oraz salonów meblowych w Olsztynie i całym województwie, realizacje na wymiar stale mają swoich zwolenników. Widzimy to również w naszym zakładzie stolarskim, przyjmując kolejne zlecenia i angażując się w ich realizację.