Porady stolarza

Szafy na wymiar — najciekawsze rozwiązania

Szafy na wymiar są ciekawą opcją dla osób, które muszą maksymalnie wykorzystać przestrzeń w domu i zależy im na tym, aby całość była spójna z pozostałymi meblami oraz wyposażeniem wnętrz. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim w pomieszczeniach ze skosami, wnękami lub po prostu w mieszkaniach o niewielkim metrażu. W Olsztynie i innych miastach w Polsce usługi takie bazują na doświadczeniach branży oraz na nowoczesnym wyposażeniu współczesnych stolarni.

Przyjrzyj się uważniej szafom na wymiar

Możliwości jest wiele. Decyzja o zakupie mebli na zamówienie daje dużo swobody. Oczywiście nawet takie rozwiązanie nie idealne, ale dla niektórych Klientów jest ono najlepszą spośród możliwych opcji.

Chociażby Inwestując w budowę własnej garderoby, warto rozważyć zakup szafy na wymiar:

  • wnękowej, czyli wyposażonej w boczną ściankę i drzwi przesuwne. Taki model jest również nazywany szafą pod zabudowę; jego konstrukcja może zostać zaprojektowana w dowolny sposób, co pozwala na pełne dostosowanie mebla do indywidualnych potrzeb kupującego;
  • klasycznej z drzwiami przesuwnymi — ta opcja spodoba się przede wszystkim osobom, które mają w domu wydzieloną przestrzeń (np. cały pokój) na garderobę;
  • narożnikowej — takie meble umożliwiają wykorzystanie przestrzeni w nawet w trudnych adaptacyjnie pomieszczeniach;
  • zewnętrznej, czyli wolnostojącej — najczęściej można je spotkać w mieszkaniach z dużą otwartą przestrzenią, tzw. open space.

Możliwości szaf na wymiar (do zabudowy) w zakresie zagospodarowania przestrzeni są niemal nieograniczone, należy jednak pamiętać, że takich zamontowanych systemów nie można przenosić tak, jak standardowych. Ponadto drzwi przesuwne nie pozwalają na odsłonięcie całej zawartości mebla, zatem utrudniają korzystanie z szafy dwóm osobom jednocześnie. Jednak przy mnogości zalet te drobne niewygody zazwyczaj schodzą na dalszy plan.

Olsztyn: gdzie można zobaczyć gotowe meble

Przed decyzją odnośnie szczegółów dotyczących konstrukcji szafy na wymiar, warto doprecyzować swoje preferencje. Mowa jest tutaj przede wszystkim o tym, jaki styl i kolorystykę wolisz, ile miejsca w domu lub mieszkaniu chcesz przeznaczyć na mebel.

Warto także zapytać stolarza o jego realizacje w Olsztynie i okolicach, a także o to, co aktualnie jest w procesie tworzenia w stolarni. Jest wtedy opcja, że będzie można zobaczyć, jak poszczególne rozwiązania prezentują się w praktyce. Często trafiają do nas Klienci, którzy widzieli konkretne zestawy mebli u swoich bliskich lub znajomych i podobne chcą również u siebie. Warto wtedy przygotować informacje, z jakiego materiału wykonano korpusy oraz drzwi szaf, jakich okuć i akcesoriów meblowych użyto. Na tej podstawie tworzone są indywidualne rozwiązania.

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Wybór odpowiedniego modelu szafy na wymiar to obecnie swoboda poznania wielu możliwości, dostosowanych do potrzeb oraz do budżetu. Również każda nasza realizacja pokazuje, że Klienci wybierają świadomie, dzięki czemu efekt jest zawsze zadowalający – funkcjonalne wnętrza w estetycznej oprawie.