Porady stolarza
etapy montażu - meble na wymiar olsztyn

Jak powstają meble na wymiar

Produkcja mebli na wymiar to coś więcej niż taśmowa realizacja zamówień. Obecne zakłady stolarskie traktują każde zlecenie indywidualnie, starając się dokładnie poznać gust oraz oczekiwania Klienta. Nowoczesna produkcja mebli na wymiar obejmuje znacznie więcej niż prace stolarskie wykonywane w warsztacie. Czy chciałbyś poznać poszczególne jej etapy? Zapraszamy do lektury!

Pomiary w mieszkaniu Klienta

Wykonanie dokładnych pomiarów stanowi podwaliny pod skuteczną realizację zlecenia. Na tym etapie główną rolę odgrywa udana współpraca Klienta ze stolarzem lub przedstawicielem firmy. W pomiarach liczy się każdy milimetr, dlatego też należy dokonać ich z ogromną pieczołowitością.

Przed opuszczeniem domu Klienta specjalista prawdopodobnie stworzy tak zwany szkic koncepcyjny. Zawiera on wszystkie najważniejsze informacje oraz stanowi podstawę do wykonania projektu graficznego mebli na wymiar.

Tworzenie projektu graficznego

Niemal wszystkie zakłady stolarskie produkujące meble na wymiar odchodzą od tradycyjnych metod projektanckich. Rolę papieru i ołówka przejmują programy komputerowe, które w znacznym stopniu przyspieszają oraz ułatwiają pracę. Przechowuje się w nich wszelkie szczegóły projektu - od wymiarów, po kolory poszczególnych elementów. Ponadto komputerowe programy zazwyczaj umożliwiają wizualizację przestrzenną. Dzięki elektronicznemu projektowi Klient może zobaczyć swoje przyszłe meble oraz zaproponować pewne poprawki.

Warto zaznaczyć, iż już na tym etapie prac osoba zamawiająca musi zadecydować o wszelkich szczegółach zamówienia. Jednym z najważniejszych dylematów, które pojawiają się podczas tworzenia projektu, jest wybór gatunku drewna. Nie jest to jednak powód do zmartwień – przedstawiciele zakładu stolarskiego z pewnością pomogą Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji.

 

Produkcja oraz montaż mebli na wymiar

Po obopólnej zgodzie co do powstałego projektu rozpoczyna się proces produkcji. W zaawansowanych technicznie zakładach stolarskich znaczna część elementów produkowana jest przez zrobotyzowane maszyny, które czerpią dane prosto z projektowego programu komputerowego. Oczywiście znaczna część stolarzy obstaje przy tradycyjnych metodach, jeśli więc i Ty jesteś ich wyznawcą, z pewnością znajdziesz wykonawcę o podobnych upodobaniach.

Montaż mebli na wymiar zawsze następuje w lokalizacji wskazanej przez Klienta. Składanie ich na terenie zakładu nie ma sensu, gdyż znacznie utrudniłoby to całe przedsięwzięcie z logistycznego punktu widzenia. To Klient wybiera, czy samemu zająć się montażem, czy też oddać to zadanie w ręce firmy.

Poszukujesz profesjonalnego zakładu stolarskiego w Olsztynie, który zajmuje się produkcją mebli pod wymiar? Jeśli tak to właśnie go znalazłeś!