Porady stolarza
nowoczesne meble biurowe olsztyn

Meble biurowe na wymiar – najpopularniejsze typy

Meble biurowe stanowią większą część mebli na wymiar produkowanych przez zakłady stolarskie. Klienci korzystający z tego typu usług mają pełną decyzyjność w kontekście określania parametrów zamawianych mebli. Bez względu na to, czy myślisz o wystroju swojego biura, budynku firmy, czy też pokoju dziecka, wybór mebli biurowych na wymiar pomoże Ci jeszcze skuteczniej zagospodarować przestrzenią użytkową pomieszczenia.

Biurka narożne – wszystko na wyciągniecie ręki

Narożne meble biurowe to rozwiązanie stworzone z myślą o oszczędności miejsca oraz zwiększeniu ergonomii pracy. Meble tego typu są bardzo praktyczne i uniwersalne. Biurka narożne zazwyczaj wyposaża się w wiele szuflad oraz półek, co ułatwia przechowywanie wszystkich ważnych przedmiotów w jednym miejscu. Dodatkowo idealnie wykorzystują one swobodną przestrzeń pomieszczenia, z której bardzo często nie robi się żadnego użytku. Niejednokrotnie narożne meble biurowe łączy się z szafami, dzięki czemu nie marnuje się ani odrobina miejsca. Rozwiązanie to nie zawsze jednak prezentuje się pozytywnie pod względem wizualnym, dlatego też zaleca się je głównie osobom, które nad piękno wystroju cenią sobie ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni mieszkania.

Meble biurowe dla dzieci – zadbaj o swoją pociechę

Oczywistym jest, iż właściwa postawa ciała przy biurku pomaga zachować koncentrację oraz pozytywnie przekłada się na stan naszego zdrowia. Warto pamiętać o tym przede wszystkim podczas projektowania pokoju dziecka. Kręgosłupy naszych pociech nie są jeszcze wykształcone, w związku z czym regularne zaburzanie postawy może doprowadzić do przewlekłych problemów ze zdrowiem. Jak można temu zapobiec?

Jednym ze sposobów jest dobranie odpowiednich mebli biurowych na wymiar. Dobrze jednak wiemy, że dzieci ciągle rosną, co w praktyce generowałoby nieustanną potrzebę nowych zakupów. Świetnym rozwiązaniem może więc okazać się nabycie biurka o regulowanej wysokości oraz kącie nachylenia blatu. Produkt tego typu z pewnością będzie nas nieco kosztował, jednak dobrze wiadomo, iż koszty inwestycji w zdrowie i pomyślność dziecka nie posiadają górnych granic.

meble-biurowe-na-zamowienie

Biurka retro, czyli powrót do korzeni

Meble biurowe wykonane w stylu retro to prawdziwe dzieła sztuki. Zazwyczaj produkuje się je z czystego drewna, co nadaje trwałości oraz niespotykanego smaku. Z powodu użycia materiałów najwyższej klasy, biurka utrzymane w tym stylu są kosztowne. Ich piękna prezencja oraz odporność na zniszczenia łagodzą jednak wszelkie niedogodności związane z ceną. Do produkcji biurek retro zazwyczaj używa się któregoś z następujących gatunków drewna:

  • Dąb. Surowiec twardy oraz długowieczny. Nielubiany przez szkodniki.
  • Jesion. Pod względem struktury oraz właściwości podobny do dębu. Powszechnie stosowany w produkcji mebli na wymiar.
  • Sosna. Najpopularniejszy gatunek drewna używany w świecie usług stolarskich. Stosunkowo trwały oraz łatwy w obróbce.
  • Modrzew. Synonim naturalnego piękne. Odporny na wilgoć, nielubiany przez szkodniki, długowieczny.

Poszukujesz zakładu stolarskiego na terenie Olsztyna lub okolic? Trafiłeś więc w odpowiednie miejsce. Nasz zakład stolarski dołoży wszelkich starań, by zrealizować Twoje zlecenie szybko i profesjonalnie.

Stworzymy odpowiednie meble dla Twojego dziecka. Zadzwoń już teraz.