Porady stolarza
solidne meble kuchenne olsztyn

Meble kuchenne na wymiar – aktualne trendy, inspiracje

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń domu. Nie bez powodu produkcja mebli kuchennych na wymiar stała się ostatnimi czasy tak popularna. Możliwość samodzielnego zaprojektowania przestrzeni użytkowej tego pomieszczenia – choć nie kosztuje wiele – jest jedną z najbardziej kuszących opcji. Jeśli i Ty zdecydowałeś się na zakup mebli kuchennych na wymiar, z pewnością myślisz o nadaniu całości unikalnego stylu. Niniejszy artykuł stanowi przegląd najnowszych trendów w aranżacji kuchni.

Prostota i minimalizm zawsze na czasie

Analizując najnowsze kanony mody wykańczania wnętrz można zauważyć silne tendencje dążące do maksymalnego upraszczania przestrzeni użytkowej. Aranżacje tego typu nie są jednak prymitywne – wręcz przeciwnie, cechuje je wyjątkowy smak oraz wysoka praktyczność.

Jeśli marzysz o meblach kuchennych na wymiar zachowanych w duchu minimalizmu i prostoty, zastanów się nad stylem skandynawskim. Jego główne założenia to zastosowanie jasnych, drewnianych mebli oraz ceglanych elementów zdobniczych. Lekka kolorystyka co prawda bezwzględnie wytyka wszelkie niedociągnięcia w utrzymaniu czystości, niemniej jednak pozwala na optyczne powiększenie kuchni. Najważniejsze gatunki drewna, o które opiera się styl skandynawski to brzoza, jesion oraz sosna.

Minimalistyczne meble kuchenne na wymiar przybierają również inne szaty kolorystyczne. Bardzo dużą popularnością cieszą się aranżacje zachowane w odcieniach szarości. Pomieszczenia tego typu świetnie komponują się z ciepłym, brązowym drewnem brzozy.

Ciekawe przełamanie nowoczesności

Z jednej strony beton, z drugiej ciepłe, wiśniowe drewno. Oto klasyczny przykład praktycznego zastosowania „przełamania nowoczesności” – jednego z najważniejszych trendów obecnego wykańczania wnętrz. Co warto wziąć pod uwagę, aby urządzić swoją kuchnię w tym stylu?

Rozwiązanie to wymaga dogłębnego planowania. Meble na wymiar projektowane na zasadach przełamanej nowoczesności to prawdziwe wyzwanie architektoniczne. Materiały naturalne oraz sztuczne z reguły nie chodzą parami, dlatego też należy mocno się postarać, aby zgrać ze sobą te dwa, pozornie odległe światy. Z naszego doświadczenia wynika, iż wiele można osiągnąć dzięki umiejętnemu wykorzystaniu estetycznego dualizmu. Co oznacza to w praktyce? Decydując się na zimną, betonową podłogę, zapewnijmy jej przyjemny kontrast w postaci ciepłego drewna. W towarzystwie wytworów ludzkich rąk świetnie komponują się gatunki takie jak wiśnia, dąb, mahoń lub ciemne odmiany sosny.

szafki-kuchenne-olsztyn

Meble kuchenne na wymiar – nadchodzące trendy

Przewidywanie tendencji w świecie mody architektonicznej nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak nie jest ono niewykonalne. Z naszych obserwacji wynika, iż w najbliższym czasie na popularności zyskają wątki naturalistyczne. Z puntu widzenia firm świadczących usługi stolarskie jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż moda na naturalizm to oczywiście zwiększony popyt na wyroby drewniane.

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stają się także drewniane blaty. Do ich produkcji używa się głównie dębu, buku, jesionu oraz modrzewia. Jeśli zamówiłeś meble kuchenne na wymiar oraz pragniesz by zostały one zachowane w naturalistycznym stylu - zastosowanie blatu drewnianego to dobry pomysł.

Nasz zakład stolarski oferuje szeroki zakres usług dotyczących produkcji różnego rodzaju mebli na wymiar. Dołożymy wszelkich starań, by zrealizować Twoje zlecenie szybko i profesjonalnie.

Poszukujesz firmy świadczącej profesjonalne usługi stolarskie na terenie Olsztyna okolic? Zapraszamy do kontaktu.