Porady stolarza
meble na wymiar olsztyn - kuchnie

Meble kuchenne na wymiar – co warto wiedzieć przed zakupem

Produkcja mebli kuchennych na wymiar to jedna z najszybciej zdobywających popularność usług stolarskich. Rozwiązanie to pozwala Klientowi na samodzielne dobranie materiału mebli, ich wymiarów, kolorów, ozdób oraz wszelkich pozostałych elementów. Jeśli Ty także zastanawiasz się nad zamówieniem mebli na wymiar, trafiłeś w odpowiednie miejsce. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić Ci kilka praktycznych porad, które warto wziąć pod uwagę przed podpisaniem ostatecznej umowy z firmą stolarską.

Skomplikowany proces produkcji

Zaprojektowanie mebli kuchennych wymiar to coś więcej niż jedynie umiejętne ułożenie mebli. Należy pomyśleć o aspektach takich jak zakup sprzętu, rozmieszczenie rur, lokalizacja oświetlenia oraz pewne elementy wykończeniowe. Niestety większość z nas nie posiada wystarczającej wiedzy oraz doświadczenia, by zapanować nad tak skomplikowanym projektem. W tym celu można skorzystać z pomocy specjalistów. Każdy zakład stolarski zajmujący się produkcją mebli kuchennych na wymiar posiada pracowników, którzy zajmują się szeroko zakrojonym doradztwem. Pamiętaj jednak, iż nie podejmą oni najważniejszych decyzji za Ciebie. Zlecając firmie stolarskiej produkcję mebli na wymiar, przejmujesz na siebie rolę najważniejszego projektanta.

Współpraca w tworzeniu mebli kuchennych na wymiar

Pierwszym etapem prac jest dokonanie dokładnych pomiarów. W tym celu zakład stolarski wysyła pracownika, który tworzy wstępny szkic służący za podstawę dla przestrzennego projektu komputerowego. Dokładność pomiarów jest więc nieodzowna w kontekście powodzenia w realizacji zlecenia. Dzięki gotowości do współpracy, Klient może znacznie usprawnić ten etap tworzenia projektu. W tym celu warto postarać się, aby w momencie rozpoczęcia pomiarów posiadać gotową wizję zagospodarowania przestrzeni kuchni.

Poza tym warto przemyśleć z wyprzedzeniem inne szczegóły związane z meblami na wymiar, takie jak elementy ozdobne, budulec, kolor i wiele innych. Dobre zakłady stolarskie z reguły oferują w tym względzie bardzo szeroki wybór.

tanie-meble-kuchenne-olsztyn

Szczegóły mają znaczenie

Kończąc szczegółowe planowanie rozmieszczenia mebli w Twojej kuchni rozpoczynamy równie szczegółowy proces produkcji. Jedną z najpoważniejszych decyzji, jaką należy wówczas podjąć, jest wybór materiału budulcowego. Stolarze oferują wiele gatunków drewna, które świetnie sprawdzają się w wytwarzaniu mebli. Wśród nich warto zwrócić szczególną uwagę na:

  • Dąb. Gatunek ten to symbol piękna i długowieczności. Ponadto, jest odporny na działanie owadów drążących. Jedyna jego wada to trudność obróbki.
  • Sosna. Jest to jeden z najpopularniejszych gatunków drewna. Łączy on w sobie niepowtarzalny urok oraz stosunkowo dużą wytrzymałość, dzięki czemu zyskał sobie upodobanie stolarzy z całego świata.
  • Świerk. Pod względem właściwości oraz popularności dorównuje on sośnie.
  • Modrzew. Główną zaletą tego gatunku drewna są niepowtarzalne walory wizualne. Poza tym nie lubią go owady drążące. Co więcej, z racji dużej zawartości żywicy modrzew wykazuje wysoką odporność na wodę, co czyni go idealnym kandydatem do produkcji mebli kuchennych na wymiar.

Mieszkasz na terenie Olsztyna lub okolic i potrzebujesz pomocy w pracach stolarskich? Jeśli tak, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Nasz zakład stolarski w Olsztynie tworzy grupa specjalistów, która stanie na wysokości zadania, by zrealizować Twoje marzenia o pięknej i przytulnej kuchni.

Zaufaj profesjonalistom i powierz im wykonanie mebli do swojej kuchni marzeń. Zapraszamy do kontaktu.