Porady stolarza
składanie mebli na wymiar w olsztynie

Meble na wymiar – praktyczny poradnik

Zamówienie mebli na wymiar daje możliwość zaprojektowania swojego mieszkania w sposób maksymalnie dostosowany do osobistych preferencji. Dzięki licznym zaletom rozwiązanie to jest ostatnio niebywale popularne, jednak nie jest ono w zupełności pozbawione wad. Z tego powodu osoby planujące budowę, kupno lub remont domu często zastanawiają się, czy zamówienie mebli na wymiar to opcja godna uwagi. Kwestię tę omówiliśmy w niniejszym wpisie.

Czy kupując meble na wymiar mam wolną rękę?

Mówiąc krótko – tak. Zakłady stolarskie stają na wysokości zadania, by spełnić wizję Klienta w każdym calu. Oczywiście, aby było tak i w Twoim przypadku, postaraj się ściśle współpracować z przedstawicielami firmy, z której usług korzystasz.

Zanim Twoje zamówienie zostanie przyjęte, zakład stolarski prawdopodobnie poprosi Cię o możliwość spotkania w miejscu, w którym Twoje meble mają zostać umieszczone. Nawet jeśli dokonałeś już dokładnych pomiarów, specjalista pewnością będzie chciał porównać je z rzeczywistością, by uniknąć niechcianych, a czasami nawet nieodwracalnych błędów. Precyzyjny projekt to najważniejszy element produkcji mebli na wymiar.

Jakim materiałom warto zaufać

Wybór materiału, z jakiego zostaną wykonane Twoje meble na wymiar to jedna z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych decyzji. Większość Klientów stara się zachować balans pomiędzy jakością wyrobu, a jego ceną, co można osiągnąć na kilka sposobów. Bez wątpienia najpopularniejszy z nich to połączenie frontów wykonanych z prawdziwego drewna z elementami drewnopochodnymi. Niektórzy z kolei decydują się na meble wykonane wyłącznie z płyt imitujących naturalny surowiec, jednak rozwiązanie to nie należy do trwałych.

Jeśli postawisz na prawdziwe drewno, zakład stolarski z pewnością zaoferuje Ci kilka jego gatunków. Który z nich jest najbardziej godny uwagi? W produkcji mebli na wymiar najlepiej sprawdzają się poniższe gatunki mebli:

  • Buk. Dzięki pięknej barwie oraz długowieczności stosuje się go bardzo często. Poza tym jest odporny na działalność owadów żyjących w drewnie. Niestety jego duża twardość utrudnia obróbkę.
  • Modrzew. Pod względem właściwości przypomina on buk, dlatego też używa się go w roli zamiennika.
  • Sosna. Jest to jeden z najpopularniejszych gatunków drewna używanych w meblarstwie. Połączenie wytrzymałości oraz piękna czyni z sosny kandydatkę idealną.
  • Orzech. Jeden z najładniejszych, a zarazem najdroższych gatunków drewna używanych w pracach stolarskich.

uslugi-stolarskie

Ceny mebli na wymiar

Podanie uniwersalnego cennika usług stolarskich nie jest możliwe. Ostateczny koszt zlecenia zależny jest jednak od następujących czynników:

  •  użyty gatunek drewna,
  •  wymiary mebli,
  •  dodatkowe elementy wyposażenia (rodzaj zawiasów, spowalniacze montowane w szufladach oraz drzwiczkach, elementy zdobnicze),
  •  rodzaj powłoki.

Z reguły za meble na wymiar należy zapłacić znacznie więcej niż za akcesoria ze sklepów sieciowych. Dla przykładu, za umeblowanie kuchni na zamówienie, zakład stolarski oferuje kwoty od 10 do 18 tysięcy złotych. Zakupy w sklepie mogą wynieść nawet dwa razy mniej. Oczywiście nie zmienia to faktu, iż zakup mebli na wymiar to świetny wybór. Najwyższa jakość wykonania oraz pełna kompatybilność z wymiarami mieszkania neutralizują wszelkie potencjalne niedogodności związane z ich ceną.

Szukasz firmy świadczącej profesjonalne usługi stolarskie na terenie Olsztyna? Trafiłeś we właściwe miejsce! Nasz zakład stolarski zaprasza do współpracy.