Porady stolarza
doświadczony stolarz olsztyn

Najpopularniejsze usługi stolarskie

Praca stolarza obejmuje wykonywanie drewnianych lub drewnopochodnych mebli, przedmiotów codziennego użytku oraz innych elementów wyposażenia mieszkania. Celem niniejszego artykułu jest omówienie trzech usług stolarskich, które cieszą się ostatnimi czasy największą popularnością.

Produkcja mebli na wymiar

Stworzenie mebli dostosowanych do wymiarów naszego mieszkania znacznie ułatwia prace wykończeniowe. Z tego powodu coraz większa liczba zakładów stolarskich włącza usługi tego typu do swoich ofert. Jak jednak wygląda proces tworzenia mebli na wymiar?

Podstawą większości usług stolarskich jest dokonanie dokładnych pomiarów. Umożliwia to stworzenie adekwatnego kosztorysu, dokładnego projektu, a w efekcie także realizacji zlecenia w pełnej zgodności z wizją Klienta. Po zanotowaniu wymiarów mebli, stolarz stara się skonfrontować swoje możliwości z wymaganiami Klienta. To Zamawiający wybiera budulec, kolory i elementy ozdobne, ma także wpływ na wszystkie inne szczegóły zlecenia.

Najtrudniejsza decyzja, którą musi podjąć Klient, dotyczy wyboru gatunku drewna. Zakłady stolarskie z reguły dają w tym względzie wolną rękę, ale i służą poradą. Warto przyjrzeć się gatunkom takim jak dąb, jesion, świerk, orzech lub akacja.

Proces renowacji mebli

Przywracanie starym meblom drugiej młodości to ostatnio bardzo popularna praktyka. Oferuje ją znaczna część nowoczesnych zakładów stolarskich. Umiejętnie przeprowadzona renowacja bardzo często okazuje się być dużo bardziej opłacalna niż zakup nowych mebli.

Proces restauracji starych lub zniszczonych wyrobów drewnianych nie zawsze jest łatwy. Bez względu jednak na okoliczności, zawsze przeprowadza się go według poniższego schematu:

  •  oczyszczanie,
  •  odrobaczanie,
  •  wzmacnianie konstrukcji,
  •  uzupełnianie ubytków,
  •  szlifowanie,
  •  malowanie i ostatnie poprawki.

Renowacja mebli należy do najtrudniejszych, a zarazem najdroższych usług stolarskich. Efekty pracy wprawnych specjalistów przewyższają jednak wszelkie niedogodności związane z ceną lub czasem oczekiwania na realizację zlecenia.

stolarz-z-olsztyna

Cięcie płyt meblowych

Niektóre usługi stolarskie świadczone są zakulisowo. Mimo iż nie widzimy ich bezpośrednich efektów, są one nieodzowne dla finalizacji wielu projektów budowlanych. O czym mowa?

Jedną z usług stolarskich tego typu jest cięcie płyt meblowych. W praktyce oznacza to docinanie drewnianych lub drewnopochodnych płyt pod odpowiednim kątem. Z reguły są to półprodukty, które po opuszczeniu hali produkcyjnej wędrują do fabryk meblarskich oraz innych tego typu przedsiębiorstw.

Nasz zakład stolarski w Olsztynie przoduje na lokalnym rynku od lat. Jesteśmy grupą doświadczonych specjalistów, którzy staną na wysokości zadania, by zrealizować Twoje zlecenie szybko i profesjonalnie. Wykonujemy pełen zakres usług stolarskich – szczegóły oferty znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Jesteś z Olsztyna lub okolic i szukasz firmy świadczącej kompleksowe usługi stolarskie? Jesteśmy do dyspozycji!