Porady stolarza

O dobrym gospodarowaniu przestrzenią, czyli szafy na wymiar

Małe pomieszczenia, skosy na poddaszach, łuki i inne trudności związane z ułożeniem ścian mogą przysporzyć wielu kłopotów w chwili, gdy przystępuje się do aranżacji danego wnętrza. W takich sytuacjach korzystnym rozwiązaniem jest inwestycja w meble na zamówienie, czyli szafy na wymiar i inne zależnie od potrzeb. Dostępność surowców, szeroki wybór dekoracji oraz trwałość gotowej zabudowy to jedne z licznych atutów. W Olszynie i wielu innych miastach można skorzystać z usług zakładów stolarskich cieszących się uznaniem. Również nasi Klienci doceniają tę formę urządzania wnętrz w swoich domach.

Zastosowanie szaf na wymiar w loftach

Lofty to mieszkania, które powstały wskutek zagospodarowania przestrzeni znajdującej się w pomieszczeniach przemysłowych, takich jak nieaktywne już fabryki lub magazyny. Loftami nazywane są również wnętrza wykończone w zgodzie z założeniami stylu industrialnego, w których królują tzw. open space i wysokie sufity. Aranżacja loftu wygląda na dość proste zadanie, ale w praktyce okazuje się ono bardziej skomplikowane. Rozplanowanie mebli na dużej powierzchni w taki sposób, aby zachować balans między praktyczną stroną użytkowania pomieszczenia, a jego estetyką wymaga przemyślenia kilku kwestii.

Szafy na wymiar to meble, które są niezastąpione w loftach. Można nimi zagospodarować najszerszą ścianę i stworzyć rodzaj garderoby, można również wypełnić mniejsze wnęki, na które dotychczas brakowało pomysłów. Warto rozważyć rozwiązania takie jak:

  • szafa w zabudowie, która sama w sobie spełnia funkcję garderoby. Meble o takiej konstrukcji doskonale prezentują się w miejscach o dużym metrażu;
  • szafy pełne, wolnostojące — ta opcja w kontekście loftu jest nieco mniej oczywista, ponieważ może wydawać się zbyt uniwersalna; rozwiązanie to ma jednak sporo plusów — meble takie można przenosić, gdy w późniejszym czasie zechcesz wygospodarować osobny salon, sypialnię czy pokój dziecka.

Lofty to jednak niejedyny typ mieszkań, w których świetnie sprawdzają się szafy na wymiar.

Małe mieszkanie w mieście na przykładzie Olsztyna

Szafy na zamówienie wzbudzają stale zainteresowanie właścicieli mieszkań o niewielkim metrażu, co widać także w niektórych naszych realizacjach. Zagospodarowanie takiej przestrzeni bywa trudne, szczególnie gdy w grę wchodzi dopasowanie gotowych rozwiązań do indywidualnych potrzeb. Systemy wykonane na wymiar umożliwiają pełne wykorzystanie przestrzeni. Na uwagę zasługują przede wszystkim opcje takie jak:

  • szafy z pawlaczem i drzwiami przesuwnymi — obecność dodatkowego miejsca na przechowywanie powinna spodobać się właścicielom typowych „kawalerek”, nierozwierające się drzwi to z kolei oszczędność miejsca;
  • szafy narożne nadają się do wstawienia w nawet bardzo nietypowych wnękach. Można zaprojektować je tak, aby odpowiadały indywidualnym potrzebom przyszłego użytkownika.

W przypadku trudności z podjęciem ostatecznej decyzji najlepiej jest skorzystać z rady ekspertów. Doświadczony stolarz szybko zaproponuje optymalne rozwiązania.

Wiele opcji dla każdego

Szafy na wymiar to setki możliwości, wśród których każdy powinien znaleźć taką, która najlepiej odpowiada jego prywatnym oczekiwaniom. Co więcej, możesz mieć meble unikalne pod względem koloru, kształtu, rodzaju frontów. Od ponadczasowej klasyki do mebli modernistycznych – z pewnością znajdziesz odpowiednie dla siebie.