Porady stolarza
młodzieżowe szafy na wymiar

Przegląd popularnych typów szaf na wymiar

Szafy to bardzo ważny element wyposażenia oraz wystroju domu. Wiele osób bagatelizuje ich znaczenie wybierając produkty niefunkcjonalne lub wątpliwej jakości. Co zrobić, by uniknąć takiego błędu? Jeśli pragniesz znaleźć meble solidne i praktyczne, przyjrzyj się produkcji szaf na wymiar. Rozwiązanie to pozwala Klientowi na zagospodarowanie powierzchni swojego mieszkania w dowolny sposób.

Szafy z drzwiami przesuwnymi

Szafy z przesuwnymi drzwiami to praktyczne rozwiązanie pozwalające na uzyskanie dużej i wygodnej przestrzeni użytkowej. Meble tego typu rzadko sprzedawane są w sklepach sieciowych, dlatego z reguły zamawia się je w zakładach stolarskich realizujących zamówienia pod wymiar.

Duża pojemność to oczywiście nie jedyny przejaw praktyczności szaf tego typu. Bardzo często używa się ich w roli luster, co jednocześnie zapewnia złudzenie większej przestrzeni pomieszczenia.

Przesuwne szafy na wymiar zwykle nie są w całości produkowane z drewna, choć na życzenie Klienta zakład stolarski może stworzyć w pełni naturalny mebel. Z reguły jednak w roli półek świetnie sprawują się sklejki, podczas gdy naturalne drewno z powodzeniem stosuje się jedynie jako materiał do drzwi szafy.

Szafy w klasycznym wydaniu

Choć szafy klasyczne należą do najczęściej używanych mebli, niezbyt często wykonuje się je na specjalne zamówienie. Większość osób zadowala się produktami znalezionymi w ofertach sklepów sieciowych. Niestety hurtowe wytwarzanie mebli nie sprzyja zachowaniu ich jakości, co stanowi największy argument przemawiający za wyborem szafy na wymiar u doświadczonego stolarza.

Mówiąc o „szafie klasycznej” mamy na myśli wolnostojącą szafę z otwieranymi na boki drzwiami zawiasowymi. Meble tego typu mogą przybierać przeróżne kolory, rozmiary i kształty. Decydując się na zamówienie szafy na wymiar, posiadasz wpływ na każdy jej parametr. Masz możliwość samodzielnego wyboru materiału, z jakiego zostanie ona wykonana, jak również wszelkich elementów zdobniczych. Żadne z powyższych udogodnień nie jest możliwe przy zakupie mebli w sklepie sieciowym.

praktyczne-szafy-na-wymiar

Niekonwencjonalne szafy na wymiar

Wiele firm świadczących usługi stolarskie oferuje produkcję oryginalnych mebli na wymiar, które łączą w sobie kilka praktycznych funkcji. Jeśli masz wizję uniwersalnego mebla, który znalazłby zastosowanie w Twoim domu, przedstaw ją firmie, z którą planujesz nawiązać współpracę. Co jednak w przypadku, gdy brakuje Ci pomysłu na urozmaicenie wystroju mieszkania? Oto kilka propozycji:

  •  narożnik szafy z wbudowanym biurkiem,
  •  szafa z miejscem na telewizor,
  •  szafa wbudowana w boczną ścianę schodów,
  •  szafa połączona z nietypowym elementem zdobniczym, na przykład akwarium.

Powyższe rozwiązania to zaledwie znikoma część tego, co dzięki odrobinie inwencji można stworzyć z drewna. Nie bój się realizować swoich wizji – to Ty jesteś głównym projektantem!

Poszukujesz profesjonalnego zakładu stolarskiego na terenie Olsztyna, który wykona szafę na wymiar? Nie mogłeś trafić lepiej - nasza firma świadczy kompleksowe usługi stolarskie od wielu lat. Zapraszamy do kontaktu.

Nie masz pomysłu na swoją szafę? Zdaj się na profesjonalnych stolarzy. 

Zapraszamy również do lektury naszego bloga dotyczącego stolarstwa.